TECHNOLOGIA

Syntetyczny lód Super-Glide został opracowany i wyprodukowany wyłącznie do jazdy na łyżwach, podczas gdy praktycznie wszystkie inne syntetyczne pokrycia lodowe są prostymi adaptacjami przemysłowych paneli polimerowych.

Różnice między lodem syntetycznym Super-Glide, a konkurencją

Lód syntetyczny Super-Glide

* Ekstruzyjna technologia – zapewnia produkcję paneli o identycznych wymiarach, a także grubości.

*Materiał stosowany do produkcji paneli jest wystarczająco elastyczny, a jednocześnie wytrzymały – dostosowuje się do nacisku na podłoże i poddaje pod ostrzami łyżew.

*Łatwość montażu, dzięki opatentowanej technologii łączenia. Każdy panel wyposażony jest aż w 55 punktów łączenia co potwierdza elastyczną pracę materiału.

*Łatwość w czyszczeniu, dzięki niewidocznym łączeniom paneli.
Konkurencyjny panel polimerowy

*Tłoczona technologia produkcji – za pomocą pras przemysłowych – nie gwarantuje jednolitych wymiarów paneli, co może w efekcie prowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia.

*Materiał zbyt gęsty lub zbyt miękki powoduje podczas jazdy problem z przyczepnością ostrza co powoduje, że łyżwa nie tnie powierzchni lub wręcz przeciwnie. Uniemożliwia to swobodne manewrowanie w zakrętach oraz postojach.

*Utrudniony montaż za sprawą niedokładnego wymiarowania pojedynczych paneli.

*Widoczne łączenia obniżają znacznie estetykę całego lodowiska oraz gromadzą zanieczyszczenia co dodatkowo utrudnia poślizg.

Do lodowisk montowanych na świeżym powietrzu zalecane jest dodatkowo wykorzystanie paneli podkładowych „SUPER-GLIDE” o wymiarach 1,22×2,44m.

Panele podkładowe dodatkowo wyrównują podłoże i ułatwiają układanie panelu „SLICK” w zależności od temperatury otoczenia.

Żadne warunki atmosferyczne nie mają wpływu na eksploatację oraz żywotność lodowiska. Konserwacja ogranicza się praktycznie do utrzymania tafli w maksymalnie możliwej czystości poprzez zabiegi odkurzania, usunięcia nadmiaru wody lub spłukania zanieczyszczeń wodą.

Wygodny rozmiar 1,22×1,22 m obniża koszty wysyłki, na jedną paletę wchodzi do 80 sztuk paneli.

Przy imporcie zapewniamy wszelką dokumentację w tym paszport techniczny ze wszystkimi parametrami dotyczącymi min. toksyczności, palności.

W imieniu importera zapewnimy kompleksową organizację dostawy oraz pełną pomoc montażowo – serwisową, dzięki zespołowi profesjonalnych techników.

Uwagi do użytkowania

Upewnij się, że używasz swojej powierzchni łyżwiarskiej poprawnie i bezpiecznie. Przeczytaj poniższe ostrzeżenia i instrukcję zanim przystąpisz do użytkowania produktu. 

Global Synthetic Ice nie przejmuje odpowiedzialności za jakiekolwiek ryzyko podjęte przez łyżwiarza ani uszczerbku związanego z takim ryzykiem. Obowiązkiem łyżwiarza jest działać rozsądnie.

Dozwolone są wyłącznie łyżwy.

Dzieci korzystające z łyżew powinny być pod stałą opieką dorosłych.Niedozwolone są: buty, rolki, deskorolki, rowery itp.


Jedynym wyjątkiem jest czyszczenie powierzchni, wówczas wyłącznie osoba czyszcząca powinna pozostawać na lodowisku.


Nie wolno przekraczać maksymalnej ilości osób na lodowisku.

Maksymalna ilość osób liczona jest
poprzez pomnożenie ilości paneli razy 0.3 (Np. 9 paneli x 0.3 = 3 osoby).

Montaż lodowiskaPowierzchnia lodowiska powinna być zainstalowana na płaskiej, gładkiej, twardej powierzchni. Zalecane jest betonowe lub inne twarde budowlane podłoże. Powierzchni nie można zainstalować bezpośrednio na trawie.

Uwaga: Panele powinny być w tej samej temperaturze, aby połączyć się.

Najlepszą metodą postępowania jest ułożenie paneli na powierzchni i umożliwienie im
zaadoptowania się do temperatury otoczenia przed ich połączeniem.Rysunek załączony do paneli.
Połącz panele w zgodnie ze sposobem ich ułożenia na palecie.
Użyj młotka w załączonym zestawie do spasowania brzegów paneli.

PATENTY